Wspieranie różnorodności

[GRI: 3-3]

Bank jest sygnatariuszem Karty Różnorodności i podejmuje działania wspierające różnorodność w środowisku bankowym i poza organizacją. Bank otrzymał tytuł „Europejskiego Lidera Różnorodności 2023” w rankingu przygotowanym przez Financial Times i Statistę. Ranking „Europejskich Liderów Różnorodności 2023” opiera się na wynikach niezależnego badania przeprowadzonego opiera się na wynikach niezależnego badania przeprowadzonego wśród ponad 100 tys. pracowników instytucji i firm z 16 europejskich krajów. Do udziału w badaniu zostali zakwalifikowani pracownicy firm zatrudniających powyżej 250 pracowników, z aż 26 branż. Uczestnicy badania oceniali w ankiecie praktyki stosowane przez swojego pracodawcę w zakresie różnorodności i inkluzywności. Na podstawie wyników badania autorzy rankingu wyróżnili 850 firm z najwyższą sumą punktów.

W roku 2022 Bank Millennium, wspólnie z fundacją Unaweza, w ramach akcji #CorinneRunsForGood wspierał paraolimpijki i tym samym umożliwiał im dalsze sportowe i życiowe sukcesy. W ramach wsparcia akcji #CorinneRunsForGood Bank ufundował stypendium jednej z 8 polskich i 2 ukraińskich sportsmenek. W roku 2022 ze względu na wojnę w Ukrainie wspieraliśmy zawodniczki z tego kraju, które mimo wojennego koszmaru zdecydowały się walczyć o swoją kondycję i olimpijski medal. Bank przekazał fundacji Unaweza środki na pokrycie kosztów półtorarocznego stypendium dla jednej z parasportsmenek z Ukrainy.

Festiwal Millennium Docs Against Gravity porusza najbardziej aktualne problemy i potrzeby współczesnego świata i zachęca do działania. Podczas festiwalu zaprezentowano aż 192 filmy, którym towarzyszyły spotkania z twórcami i bohaterami oraz debaty wokół ważnych tematów zaprezentowanych na ekranie – od ekologii, przez politykę, psychologię, prawa człowieka, sztukę (także awangardową), popkulturę oraz relacje rodzinne. Co roku w programie można znaleźć m.in. filmy ukraińskie, co w roku 2022, w obliczu wojny, nabrało nowego, szczególnego znaczenia jak wyraz solidarności z obywatelami Ukrainy. Więcej informacji dotyczących Festiwalu można znaleźć w rozdziale „Mecenat kultury”. Aby udostępnić festiwal możliwie jak najszerszej publiczności, w szczególności osobom niewidomym i słabowidzącym, seniorom oraz osobom z dysleksją i niepełnosprawnością intelektualną, wybrane filmy i seanse były wyświetlane podczas festiwalu z napisami dla niesłyszących oraz z opcją przekazywania werbalnego opisu treści wizualnych głosem, przez słuchawki.

Wyniki wyszukiwania