[GRI: 203-1] Stałym elementem działań na rzecz studentów i absolwentów jest wspieranie aktywności edukacyjnych  poprzez aktywny udział Pracowników banku w warsztatach, konferencjach lub debatach.

W 2022 roku Bank kontynuował współpracę z Szkołą Główną Handlową w Warszawie, wspierając uczelnię w podnoszeniu jakości infrastruktury, a także studentów i absolwentów w rozwoju kompetencji i zainteresowań. Przykładem trwałej współpracy jest centrum coworkingu stworzone przez Bank Millennium i SGH. Jest to bezpłatna przestrzeń do spotkań, networkingu, konsultacji z teoretykami i praktykami biznesu. Centrum coworkingu stale służy studentom i absolwentom, którzy założyli lub planują założenie własnego startupu i chcą zderzyć swoje pomysły z rzeczywistością biznesową. Od 2017 Bank jest już członkiem Klubu Partnerów Szkoły Głównej Handlowej i ściśle współpracuje z uczelnią, udzielając się w życiu akademickim. Przedstawiciele Banku biorą aktywny udział w spotkaniach Rady Klubu Partnerów SGH, na których omawiane są elementy strategii uczelni czy możliwości kształcenia studentów w zakresie kluczowych kompetencji.

W bieżącym roku Bank został partnerem dydaktycznym kierunku psychologia i informatyka na Uniwersytecie SWPS. Eksperci z Banku Millennium będą współprowadzić zajęcia z zakresu zaawansowanych badań UX. W ramach cyklu wykładów Bank podzieli się unikalnym podejściem do badań w procesie projektowym. Oprócz tego studenci będą pracować nad studiami przypadków podczas warsztatów realizowanych zarówno na Uniwersytecie SWPS, jak i w siedzibie Banku.

W marcu Bank został także partnerem konferencji „Mosty Ekonomiczne” w Szkole Głównej Handlowej, podczas której reprezentant banku poprowadził warsztat dla licznej grupy studentów. Jego celem było  wypracowanie rozwiązań wspierających digitalizację klientów 65+, a jednocześnie budowanie trwałych relacji pomiędzy środowiskiem akademickim, a biznesem.

W maju przedstawiciel Banku wziął udział w wydarzeniu „Konferencja Biznesu Uniwersytetu Warszawskiego”, organizowanym przez Koło Naukowe Prawa Nieruchomości Uniwersytetu Warszawskiego, Koło Naukowe Strategii Gospodarczej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studenckie Koło Naukowe Finansów Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas debaty uczestnicy dyskutowali o tym, czy w najbliższych latach ESG rzeczywiście stanie się głównym trendem strategicznym w gospodarce. Przedstawiciel Banku miał dodatkowo okazję podzielić się podczas konferencji ze studentami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Bank Millennium był sponsorem IT Azure Summit 2022, największej polskiej konferencji poświęconej chmurze obliczeniowej Microsoft Azure. Przedstawiciel Banku prowadził prelekcję o roli Feature Store w procesie zarządzania cechami i jego zastosowaniu w chmurze Azure. W wystąpieniu na żywo wzięło udział 538 osób.

W czerwcu Bank Millennium wziął udział w największej w Polsce konferencji programistycznej Code Europe dla specjalistów IT. Tematem wystąpienia naszego eksperta była koncepcja minimum valuable product jako optymalna metoda realizacji procesu tworzenia oprogramowania.

W ramach programu praktyk skierowanego do studentów i absolwentów warszawskich szkół wyższych praktykanci otrzymali możliwość rozwoju w obszarach takich jak: IT, HR, finanse, ryzyko, marketing, zarządzanie projektami, czy bankowość elektroniczna. Zostali zaproszeni na szkolenia z umiejętności miękkich oraz metodyk zwinnych, stosowanych w Banku Millennium.

Wyniki wyszukiwania