Programy edukacyjne Fundacji Banku Millennium

[GRI: 3-3, FS16] Od 2016 roku Fundacja Banku Millennium prowadzi autorski program edukacji finansowej dla dzieci w wieku przedszkolnym, pod nazwą „Finansowy Elementarz”, w ramach którego organizuje warsztaty, tworzy materiały edukacyjne w różnych formatach i przekazuje wiedzę finansową najmłodszym, ich rodzicom, a także nauczycielom przedszkolnym. Niezmiennie stara się dotrzeć do świadomości najmłodszych i ich opiekunów i z sukcesem ten cel realizuje. Program realizowany jest według autorskiego programu przez profesjonalnych animatorów i wolontariuszy Banku Millennium.

W 2022 Fundacja kontynuowała program w formule stacjonarnej i zrealizowała dwie kolejne edycje programu. Warsztaty Finansowego Elementarza odpowiadają bieżącym potrzebom i zmianom, jakie zachodzą w świadomości dzieci, m.in. temu, jak ważny jest też dla nich wirtualny świat. Program skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat) i zakłada wprowadzenie najmłodszych w świat finansów, poprzez zabawę i interesujące spotkania z wieloma atrakcjami. Warsztaty realizowane są we współpracy z Fundacją Verba.

W sierpniu i wrześniu 2022 roku, w ramach ósmej i dziewiątej edycji, Fundacja przeprowadziła, Fundacja przeprowadziła blisko 400 warsztatów w 118 przedszkolach w całej Polsce  i dotarła do blisko 10 tys. Przedszkolaków. Tegoroczne warsztaty aktywizowały dziecięcą społeczność – w trakcie zajęć dzieci korzystały ze specjalnie przygotowanych monet i banknotów i niezmiennie odbyły się przy udziale wolontariuszy programu oraz głównego bohatera, kluczowej maskotki i bohatera programu – Pana Sebastiana.

400
warsztatów
118
przedszkoli
10 000
przedszkolaków

W roku 2022 oprócz podstawowego programu poprzednich edycji Fundacja skupiła się na dodatkowych obszarach – do wiedzy o pieniądzach doszły tematy tj. cyberbezpieczeństwo, nowe formy płatności (BLIK), płatności realizowane przez internet i nowe technologie. Uczestnicy zajęć finansowego elementarza zgłębiali wiedzę na temat finansów w formie rozmów, zabaw oraz przy użyciu materiałów edukacyjnych fundacji. Dzięki programowi Fundacji dzieci poznawały nowe możliwości technologiczne, które czekają na nie w dorosłym świecie, ale z wielu których już dzisiaj mogą korzystać. Celem programu i warsztatów w ramach programu Finansowy Elementarz jest nauka, aktywizacja dzieci w zakresie finansów i bezpieczeństwo, aby już od najmłodszych lat wiedziały jak sprawnie się w pędzącym świecie poruszać.

Rok 2022 to rozszerzenie działalności video contentu w programie. Fundacja nagrała w tym roku serię krótkich materiałów video, których bohaterami były dzieci i eksperci – pracownicy Banku Millennium. Oni również brali udział w warsztatach. Filmy poświęcone były tematyce bezpiecznego finansowania, oszczędzania i korzystania i znajomości produktów bankowych. Filmy zostały opublikowane w mediach zewnętrznych Fundacji – m.in. na kanale You Tube Fundacji, fanpage’u Facebook fundacji a także stronie Linkedin Banku Millennium.

Wszystkie pozostałe materiały edukacyjne Fundacji, w tym zanimizowane historie przygód Pana Sebastiana oraz poradniki ze wskazówkami jak uczyć dzieci finansów są dostępne w kanale YouTube Fundacji.

Tegoroczny program był realizowany pod honorowym patronatem Ministerstwa Finansów, co jest dodatkowym potwierdzeniem właściwego kierunku rozwoju programu, realizacji celów statutowych Fundacji i wartości edukacyjnej, dostrzeganej nie tylko przez twórców programu i sympatyków Fundacji.

Wyniki wyszukiwania