Raport finansowy i ESG

Wybrane nagrody i wyróżnienia

Bank Millennium najlepszym bankiem w Polsce w 2021 roku według magazynu Global Finance

W konkursie Best Bank Awards 2021 organizowanym przez renomowany magazyn Global Finance Bank Millennium został uznany za Najlepszy Bank w Polsce w roku 2021. Wyboru dokonali redaktorzy Global Finance po szeroko zakrojonych konsultacjach z dyrektorami finansowymi przedsiębiorstw, bankierami i konsultantami bankowymi oraz analitykami na całym świecie.

Bank Millennium najlepszym bankiem cyfrowym według magazynu Global Finance

Bank Millennium otrzymał także nagrodę The Best Consumer Digital Bank in Poland for 2021 w konkursie World’s Best Digital Banks organizowanym przez renomowany magazyn Global Finance.

Złoty Bankier 2021 – Bank Millennium z najlepszym kredytem hipotecznym

  • 1 miejsce w kategorii Kredyt hipoteczny,
  • 2 miejsce w kategorii Bank wrażliwy społecznie za wsparcie projektu w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu,
  • 3 miejsce w kategorii Najlepsza wielokanałowa jakość obsługi.

 

2 miejsce wśród najlepszych pracodawców bankowości i usług finansowych w rankingu Forbesa i Statisty

Poland’s Best Employers 2021 to zestawienie 300 działających w Polsce firm, których osiągnięcia w zakresie HR uhonorowane zostały tytułem najlepszego pracodawcy. W kategorii banki i usługi finansowe Bank Millennium uplasował się na drugiej pozycji. Ranking przygotował i opublikował magazyn Forbes, partnerem merytorycznym projektu jest Statista.

Najlepszy Bank 2021

Bank Millennium zajął drugie miejsce w konkursie „Najlepszy Bank 2021” w grupie małych i średnich banków komercyjnych. Organizatorem konkursu jest Gazeta Bankowa. Najlepsze banki komercyjne i spółdzielcze zostały wybrane na podstawie szczegółowych ankiet uwzględniających wskaźniki finansowe, sprzedażowe, obsługowe, informacje o innowacyjności i bezpieczeństwie.

 

Złoty Listek CSR

Podobnie jak w 2020 roku, Bank nagrodzony został Złotym Listkiem CSR tygodnika Polityka, otrzymywanym przez firmy, których działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju oceniane są najwyżej. We wcześniejszych latach Bank Millennium aż pięciokrotnie zdobył Srebrny Listek CSR.

Celent Model Bank in Open Banking

Bank Millennium zdobył nagrodę Celent Model Bank za swoje usługi otwartej bankowości. Rozwiązania Banku oceniono jako doskonały przykład dobrych praktyk we wdrażaniu projektów, mających znaczący wpływ na wyniki biznesowe i całą branżę.

 

Bank Millennium Innowatorem 2021 według magazynu Global Finance

W plebiscycie przeprowadzonym przez magazyn Global Finance Bank Millennium został uznany za wybitnego innowatora w bankowości detalicznej za swoje usługi otwartej bankowości – 2021 Outstanding Innovator in Retail Banking for “Bank Millennium Open Banking Services” (Special Honours).

 

Bank Millennium Dźwigaczem Kultury

Już po raz szósty Bank został wyróżniony Dźwigaczem Kultury przez Krakowskie Biuro Festiwalowe za mecenat nad festiwalem Sacrum Profanum.

Instytucja Roku 2021 – Millennium najlepszym bankiem w obsłudze hipotecznej i zwycięzcą w większości pozostałych kategorii

W rankingu Instytucja Roku Bank uznano za najlepszy w obsłudze hipotecznej. Znalazł się też wśród zwycięzców w kategoriach: Najlepszy Bank w Polsce, Najlepsza obsługa w placówce, Najlepsza obsługa w kanałach zdalnych, Najlepsza bankowość internetowa, Najlepsza aplikacja mobilna i Najlepszy proces otwarcia konta. 11 oddziałów znalazło się na liście najlepszych placówek bankowych w Polsce. Projekty Fundacji Banku Millennium zostały wyróżnione w kategorii Społeczna odpowiedzialność Biznesu.

 

 

Zespoły Contact Center zwycięzcami w konkursach Złota Słuchawka i Telemarketer Roku

Konkurs na najlepsze projekty Customer Care w Polsce organizuje Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego.

Gwiazdy Bankowości – 3 miejsce w kategorii „Gwiazda relacji z klientami”

Bank znalazł się w gronie banków wyróżnionych w rankingu Gwiazdy Bankowości organizowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną” i PwC. W kategorii konkursowej „Gwiazda relacji z klientami”, w której oceny dokonują klienci banków Bank Millennium zajął trzecie miejsce.

Bank Millennium trzeci w rankingu TOP 200 Najlepszych Polskich Marek

W rankingu TOP 200 Najlepszych Polskich Marek magazynu Forbes Bank znalazł się na wysokim, trzecim miejscu (najwyżej pozycjonowany bank w zestawieniu). Ranking TOP 200 Najlepszych Polskich Marek pokazuje pozycję i wartość marek z perspektywy ich siły w umysłach klientów oraz roli w generowaniu przychodów.

Zwycięstwo w najnowszej edycji rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka”

  • 1 miejsce w kategorii „Bank dla Kowalskiego”
  • 2 miejsce w kategorii „Bankowość zdalna”

Bank Millennium został zwycięzcą najnowszej edycji rankingu „Przyjazny Bank Newsweeka”. Bank znalazł się w ścisłej czołówce we wszystkich aspektach oceny usług, zwłaszcza w zakresie bankowości mobilnej. To właśnie ona, wysoko punktowana w obu rankingach, przesądziła o zwycięstwach w jubileuszowej edycji konkursu.

Bank Millennium w rankingu „Europejskich liderów różnorodności 2022”

W najnowszym zestawieniu Financial Times z 15 000 firm wyłoniono 850 pracodawców, którzy wspierają i promują różnorodność w swoich organizacjach. Ranking sporządzono na podstawie opinii 100 tys. pracowników oraz ekspertów zajmujących się zasobami ludzkimi i rekrutacją. Partnerem merytorycznym projektu jest firma badawcza Statista.

Konto Mój Biznes numerem jeden dla mikroprzedsiębiorców

W rankingu Bankiera, spośród 11 banków to właśnie rachunek firmowy Banku Millennium znalazł się na pierwszym miejscu. Konto Mój Biznes to nowoczesne, wielofunkcyjne narzędzie do zarządzania finansami małej firmy.

Bank Millennium na podium rankingu deweloperów

Deweloperzy zrzeszeni w Polskim Związku Firm Deweloperskich już po raz piętnasty ocenili banki pod kątem współpracy w zakresie finansowania i obsługi deweloperskich inwestycji mieszkaniowych – Bank Millennium znalazł się na podium, zajmując trzecie miejsce.

Bank Millennium laureatem plebiscytu „Wrocław bez barier” w kategorii „Społeczna odpowiedzialność biznesu”

Certyfikat został przyznany za udogodnienia w zakresie korzystania z bankowości cyfrowej i wdrażanie dostosowań architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami oraz za prowadzenie szkoleń dla personelu z obsługi osób ze szczególnymi potrzebami. Organizatorzy docenili również działania Banku na rzecz kształtowania marki społecznie odpowiedzialnej.

Wyniki wyszukiwania