Raport finansowy
i ESG 2020

Wybrane nagrody i wyróżnienia

Bank Millennium w indeksie WIG-ESG  

Od 2019 r. Bank Millennium znajduje się w indeksie WIG-ESG na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wcześniej, w latach 2010-2019, Bank był notowany w Respect Index. Indeks WIG-ESG jest publikowany na podstawie wartości portfela akcji spółek uznawanych za odpowiedzialne społecznie. W skład indeksu wchodzi 60 spółek z indeksów WIG20 i mWIG40. Wagi spółek w WIG-ESG zależą od liczby akcji w wolnym obrocie skorygowanej o wyniki rankingu ESG, przygotowanego przez Sustainalytics i ocenę stosowania zasad ładu korporacyjnego.

Najlepszy bank cyfrowy dla klientów indywidualnych w Polsce

Bank otrzymał nagrodę The Best Consumer Digital Bank in Poland for 2020 w konkursie World’s Best Digital Banks organizowanym już po raz 21-szy przez magazyn Global Finance. Za najlepszą stronę w kategorii Best Consumer Integrated Bank Site in Central and Eastern Europe for 2020 została uznana strona internetowa Banku Millennium.

Bank Millennium w czołówce najbardziej zaawansowanych cyfrowo banków w Europie

Bank Millennium został uznany za jeden z dziesięciu najbardziej zaawansowanych cyfrowo europejskich banków według rankingu Bain&Company. Zestawienie powstało na podstawie analizy stopnia cyfryzacji w ponad 50 czołowych bankach w Europie. Dokonując oceny sektora, eksperci wzięli pod uwagę takie czynniki jak: wizja rozwoju, oferta produktowa, nowoczesne kanały sprzedaży, doświadczenia klientów, poziom zadowolenia, model operacyjny oraz wykorzystanie technologii i danych.

Złoty Listek CSR

Bank Millennium został wyróżniony Złotym Listkiem CSR, awansując tym samym do wąskiej grupy instytucji, których działania CSR są oceniane najwyżej. We wcześniejszych latach bank aż pięciokrotnie zdobył Srebrny Listek. Te wyjątkowe nagrody trafiają do firm, które w codziennej działalności wdrażają najwyższe standardy odpowiedzialności społecznej.

Firma odpowiedzialna technologicznie

Bank Millennium zajął dwa pierwsze miejsca w tegorocznym konkursie TOP CDR Firma Odpowiedzialna Technologicznie. Wyróżnienia zostały przyznane za projekt „Bankowość bez barier” w kategoriach: Digitalizacja i Nagroda publiczności.

Bank Millennium Solidnym Pracodawcą 2020

W ramach programu Solidny Pracodawca Roku, na podstawie wielu wystandaryzowanych kryteriów, wyłaniani są najlepsi pracodawcy w Polsce. Bank Millennium został wyróżniony za utrzymanie najlepszych praktyk HR oraz stworzenie środowiska umożliwiającego rozwój pracowników.

Bank Millennium najlepiej ocenianym przez klientów bankiem w Polsce

W Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego BANK – Wybór Klienta 2020, zwycięzcą zestawienia został Bank Millennium.

W roli jurorów wystąpiło 1 459 respondentów, reprezentujących pełny przekrój polskiego społeczeństwa. Uczestnicy badania oceniali poszczególne obszary działalności instytucji finansowych oraz oferowane przez nie produkty. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Bank Millennium. Respondenci ocenili bank najlepiej w 5 kategoriach: Rekomendacje klientów oraz Lojalność, Ocena kosztów, Jakość obsługi zdalnej i Jakość oddziałów, a łącznie na podium bank znalazł się w aż 13 z 16 konkursowych kategorii.

Bank Millennium liderem klimatycznym

W rankingu „Liderów klimatycznych Polska 2021” magazynu Forbes, Bank Millennium zajął 2. miejsce spośród wszystkich  biorących w nim udział firm w Polsce, z wynikiem 34% rocznej redukcji intensywności emisji. Lista Polskich Liderów Klimatycznych to pierwsze tego typu zestawienie w historii polskiej edycji magazynu Forbes. Ranking został stworzony poprzez obliczenie rocznej skumulowanej stopy redukcji gazów cieplarnianych (CARR), skorygowanej o przychody.

Wielokrotny zwycięzca Instytucji Roku 2020

W rankingu Instytucja Roku, organizowanym przez mojebankowanie.pl (firmy wyróżnianie są za wyjątkowe i kompleksowe podejście do jakości obsługi klienta) Bank został nagrodzony aż w pięciu kategoriach:
1) Najlepsza obsługa w kanałach zdalnych;
2) Najlepszy zdalny proces otwarcia konta;
3) Najlepsza bankowość internetowa;
4) Najlepsza aplikacja mobilna;
5) Społeczny wymiar biznesu za projekt Finansowy Elementarz.

Gwiazda wzrostu i inne wyróżnienia

W konkursie Gwiazdy Bankowości 2020, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i PwC, Bank stanął na podium aż cztery razy. Zajął 1 miejsce w kategorii „Gwiazda wzrostu” za dynamikę aktywów, przychodów, zysku netto oraz akwizycji klientów w 2019 roku, 2 miejsce w kategorii „Relacja z Klientem”, 3 miejsce za całokształt działalności w kategorii głównej konkursu i w kategorii „Gwiazda innowacyjności”.

European Customer Centricity Awards

Bank Millennium otrzymał nagrodę główną w konkursie European Customer Centricity Awards, w kategorii reklamacje, za projekt „Przytul problem”, stawiający na ewolucję w reklamacjach w stronę adresowania potrzeb klientów i indywidualnego podejścia.

Millennium najwyżej oceniane w Polsce pod względem budowania pozytywnych doświadczeń klientów

Według opublikowanych w 2020 roku wyników badania na temat Customer Experience, przeprowadzonego na zlecenie KPMG w Polsce, Bank kolejny rok z rzędu został uznany przez konsumentów za lidera Customer Experience wśród banków. Millennium znalazł się też ponownie w pierwszej dziesiątce stu najlepiej ocenianych marek obecnych na polskim rynku, awansując w zestawieniu o dwie pozycje, na miejsce siódme.

Nagroda „Zaufany w biznesie” przyznana przez CRIF Polska

Millennium Leasing z nagrodą „Zaufany w biznesie” przyznaną przez CRIF Polska za zbudowanie narzędzia do automatycznej oceny ryzyka, zintegrowanego z zewnętrznymi źródłami danych, które działają w czasie rzeczywistym. Dzięki temu podjęcie decyzji kredytowej w segmencie Biznes trwa kilkanaście sekund.

Lider rankingu „Bank w ocenie klientów 2020”

Lider rankingu Polskiego Instytutu Badań Jakości „Bank w ocenie klientów 2020”, stworzonego na podstawie opinii klientów indywidualnych 14 najpopularniejszych banków w Polsce, zwyciężając w klasyfikacji generalnej. Bank został szczególnie wysoko oceniony za przyjazną i kompetentną obsługę realizowaną zarówno w placówkach, jak i telefonicznie, za sprawną bankowość elektroniczną, a także za rozbudowaną sieć bankomatów i niskie koszty usług. Został też uznany za bank najchętniej polecany znajomym.

Bank Millennium Gwiazdą Jakości Obsługi

Gwiazda Jakości Obsługi to nagroda przyznawana przez konsumentów, którzy za pośrednictwem multiplatformy złożonej z portalu jakoscobslugi.pl oraz aplikacji mobilnej przez cały rok oceniają ponad 46 tys. firm z 200 branż. Przeprowadzane jest też badanie ankietowe metodą CAWI. Oprócz oceny jakości obsługi, dla każdej marki badane jest też prawdopodobieństwo rekomendacji (wskaźnik NPS). Tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi otrzymują firmy, które uzyskały najwyższe oceny konsumentów i w badaniu CAWI oraz wyróżniły się na tle średnich wyników w swojej branży

Ranking Złotego Bankiera

W 2020 r. w rankingu Złotego Bankiera organizowanym przez Puls Biznesu i portal finansowy bankier.pl, Bank Millennium otrzymał nagrodę główną w kategorii „Innowacja Fin-Tech” za wdrożenie w aplikacji mobilnej usługi Autopay (razem z Blue Media) oraz drugie miejsce w kategorii „Kredyt hipoteczny”.

Wyniki wyszukiwania