Raport finansowy
i społeczny 2019

Najważniejsze nagrody i osiągnięcia w 2019 roku

Zwycięstwo w rankingu satysfakcji

Według badania ARC Rynek i Opinia:

  • 1 miejsce w głównych kategoriach: „Satysfakcja”, „Ocena opłat i prowizji” oraz 3 miejsce „Ocena punktów styku”
  • Najwyższy wskaźnik rekomendacji NPS (52) wśród banków w Polsce

Ranking Złotego Bankiera

  • 1 miejsce – „ Bank wrażliwy społecznie” – za najlepszy program społeczny uznano Finansowy Elementarz – autorski program edukacji finansowej przedszkolaków realizowany przez Fundację Banku Millennium
  • 2 miejsce – „Najlepsza wielokanałowa jakość obsługi”
  • 2 miejsce – „Bezpieczny Bank – Najlepsze praktyki

Najlepszy Bank w Polsce według magazynu Global Finance

Bank Millennium został uznany za najlepszy bank w Polsce w dorocznym konkursie Best Bank Awards, organizowanym przez magazyn Global Finance.

 

Wyboru zwycięskich banków dokonali redaktorzy magazynu Global Finance po szeroko zakrojonych konsultacjach z ekspertami z zakresu bankowości z całego świata.

Gwiazda relacji z klientem

W konkursie Gwiazdy Bankowości 2019, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną i PwC, Bank stanął na podium aż trzy razy:

  • 1 miejsce w kategorii „Relacja z klientem” otrzymując tytuł „Gwiazda relacji z klientem” (ranking opierał się na opiniach klientów),
  • 2 miejsce w kategoriach „Innowacyjność” oraz „Wzrost”.

Ranking Banków Miesięcznika Finansowego Bank 2019

Bank Millennium zajął:

  • 1 miejsce w kategorii „Dostępność” ,
  • 2 miejsce w kategorii „Bank dla młodych” w Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego Bank 2019.

Ranking Banków Miesięcznika Finansowego Bank ma na celu wyróżnienie banków stawiających na efektywność, rozwój nowych technologii oraz innowacyjnych usług finansowych, poszukujących najlepszych rozwiązań w obszarach relacji z klientami i najlepiej przez klientów ocenianych. Nagradzana jest również aktywność w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu i otwartość na osoby z niepełnosprawnościami.

Najbardziej transparentna firma wśród spółek z indeksu mWIG40

W 2019 roku Bank został laureatem rankingu „Transparentna Spółka Roku 2018”. Zestawienie wyróżnia spółki komunikujące się z rynkiem w najbardziej przejrzysty i regularny sposób. Bank Millennium uzyskał najwyższą, maksymalną liczbę punktów wśród wszystkich spółek uczestniczących w rankingu.

Gwiazda Jakości Obsługi 2019

Bank Millennium otrzymał tytuł Gwiazdy Jakości Obsługi, przyznawany przez Polski Standard Jakości Obsługi firmom z najwyższymi standardami obsługi klienta.

Najlepsza strona internetowa w Europie Środkowo-Wschodniej według magazynu Global Finance

Strona internetowa Banku Millennium została uznana za najlepszą w konkursie Best Consumer Digital Banks, organizowanym już po raz dwudziesty przez międzynarodowy magazyn Global Finance. Uznanie zdobyły projekt i funkcjonalności strony internetowej

Srebrny Listek CSR

Bank Millennium już po raz piąty został nagrodzony Srebrnym Listkiem CSR. Wyróżnienie to jest przyznawane firmom, które w codziennej działalności wdrażają najwyższe standardy odpowiedzialności społecznej

Bank Millennium w Top 10 najbardziej odpowiedzialnych firm w Polsce

Bank Millennium znalazł się w gronie Liderów Odpowiedzialnego Biznesu w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2019. Jest to zestawienie największych polskich firm ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR).

Bank Millennium uhonorowany tytułem Solidnego Pracodawcy Roku 2019

Bank Millennium ponownie otrzymał tytuł Solidnego Pracodawcy  w kategorii ogólnopolskiej. Tytuł jest dowodem uznania dla Banku, jako instytucji finansowej o stabilnych fundamentach i strukturze, która dokłada wszelkich starań, aby dbać o zatrudnionych rozwijając dla nich pakiet socjalny, inwestując w ich rozwój oraz prowadząc szeroko zakrojoną i różnorodną działalność w obszarze CSR.

Prognostyczny puchar „Parkietu”

2 miejsce dla zespołu naszych ekspertów: Grzegorz Maliszewski, Mateusz Sutowicz oraz Andrzej Kamiński w rankingu miesięcznych prognoz finansowych i makroekonomicznych przygotowanym przez gazetę Parkiet

Bank Millennium po raz dwunasty w składzie RESPECT Index

Bank Millennium utrzymał swoją pozycję w Indeksie Respect. Indeks obejmuje wybrane spółki giełdowe działających zgodnie z najlepszymi standardami zarządzania w zakresie ładu korporacyjnego i relacji inwestorskich, a także z uwzględnieniem czynników ekologicznych i społecznych. Wybrane spółki przechodzą trójstopniową weryfikację prowadzoną przez Giełdę Papierów Wartościowych, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych oraz niezależnego audytora.

Bank Millennium w nowym indeksie WIG-ESG

Zgodnie z komunikatem GPW z dnia 3 września 2019, w którym został ogłoszony portfel nowego indeksu WIG-ESG, Bank Millennium znalazł się w gronie 4 najlepiej ocenianych spółek. Bank Millennium osiągnął najwyższy wynik zarówno w ocenie stosowania czynników środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego (współczynnik ESG na poziomie 1,0) oraz w ocenie stosowania zasad Kodeksu Dobrych Praktyk (współczynnik KDP na poziomie 1,0).

W skład indeksu wchodzi 60 spółek z indeksów WIG20 i mWIG40.

Wyniki wyszukiwania