Raport finansowy
i społeczny 2019

Innowacyjne usługi

[GRI 103-1] Innowacyjność i dalsza digitalizacja to aktywa dające bankowi znaczącą przewagą konkurencyjną. Cyfrowa transformacja oznacza nie tylko dostarczanie nowych systemów czy modernizację dotychczasowych rozwiązań, ale obejmuje wiele innych obszarów. Ma to ogromny wpływ na kulturę organizacyjną - zmienia procesy, produkty, sposób pracy i mentalność ludzi.

W tym roku Bank nadal sięgał po nowoczesne narzędzia rozwoju technologicznego wykorzystując m.in. sztuczną inteligencję, machine learning, systemy konwersacyjne, wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość. Z powodzeniem rozwijał zdalne kanały dostępu. Chcąc sprostać oczekiwaniom klientów, którzy chcą mieć wszystko pod ręką, najlepiej w jednej aplikacji, Bank wzbogacił swoją ofertę o kilka usług spoza obszaru bankowości.

Najważniejsze cyfrowe ułatwienia dla klientów indywidualnych i korporacyjnych:

czyli wdrożenie nowego systemu internetowego Millenet i aplikacji mobilnej. Do ich budowy zastosowano unikatowe na polskim rynku technologie, rozwiązania i wyjątkowy design, które zapewniają zupełnie nowe cyfrowe doświadczenie. W nowej aplikacji i Millenecie klienci mogą znaleźć oferty ściśle dopasowane do swoich potrzeb i indywidulanego sposobu zarządzania finansami.

automatyczna płatność za autostrady firmy Blue Media w aplikacji mobilnej. Jako pierwszy bank w Polsce, Bank udostępnił usługę Autopay, dzięki której można przejechać autostradą bez potrzeby zatrzymywania się przy bramkach. Opłata za przejazd pobierana jest automatycznie z konta lub karty kredytowej po zjeździe z autostrady.

Pasażerowie komunikacji miejskiej mogą kupić bilet, skasować go i okazać do kontroli w telefonie. Kierowcy pojazdów zapłacą za pośrednictwem aplikacji za faktyczny czas parkowania, bez konieczności płacenia z góry jak w parkometrze.

Usługę „Pomoc w podróży” Bank Millennium udostępnił jako pierwszy i jedyny bank w Polsce. To specjalny przycisk, dostępny w aplikacji mobilnej, który można ustawić tak, aby był widoczny przed zalogowaniem. Działa nawet bez dostępu do Internetu i pozwala na bezpośrednie połączenie telefoniczne z ubezpieczycielem lub wysłanie do niego SMS-a z prośbą o oddzwonienie. Treść wiadomości jest generowana automatycznie – zawiera numer polisy oraz lokalizację klienta. Ubezpieczyciel natychmiast otrzymuje informację o tym, gdzie znajduje się dana osoba, w związku z czym jest w stanie bardzo szybko zorganizować potrzebną pomoc.

w pełni online, z nowatorską funkcją wprowadzania danych pojazdu za pomocą skanowania kodu Aztec z dowodu rejestracyjnego.

Bank Millennium wspiera rozwój e-administracji w Polsce umożliwiając załatwianie spraw urzędowych z wykorzystaniem swojego systemu bankowości internetowej. W serwisie bankowości internetowej Millenet można utworzyć Profil Zaufany (darmowy podpis elektroniczny), otwierający dostęp do usług administracji publicznej online przez 24 godziny na dobę. Ponieważ tożsamość klienta potwierdza Bank, do założenia profilu nie jest konieczna wizyta w urzędzie. W systemie Millenet można również złożyć wniosek o przyznanie świadczenia 500+ oraz Dobry Start.

dzięki wykorzystaniu elementów sztucznej inteligencji oraz technologii rozpoznawania mowy i intencji, chatbot Milla może prowadzić z klientem rozmowę głosową lub tekstową. Odpowie na pytania, w razie potrzeby dopyta o szczegóły i wykona zadanie. Obecnie Milla realizuje przelewy, doładowania kart płatniczych prepaid oraz telefonu, pokazuje historię transakcji i nadchodzące płatności, określa kiedy przelew dotrze do odbiorcy oraz podaje dane kontaktowe banku. W przyszłości ułatwi klientom wyszukiwanie innych informacji oraz nawigację po aplikacji mobilnej.

innowacyjne urządzenie do logowania i autoryzacji zleceń dla klientów korporacyjnych. Jest to pierwsze w Polsce rozwiązanie oparte na autorskiej technologii Cronto firmy OneSpan. Urządzenie zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz unikalną dla tego typu urządzeń wygodę użytkowania.

usługa oferuje klientom Bankowości Przedsiębiorstw możliwość szybkiej, efektywnej i bezpiecznej wymiany informacji pomiędzy systemami finansowo-księgowymi wewnątrz firmy, a systemem bankowości internetowej Banku Millenet.

zintegrowana platforma w systemie bankowości internetowej Millenet dla Przedsiębiorstw pozwalająca na obsługę online umów leasingowych, monitorowanie zobowiązań, obsługę formalną, jak również realizację płatności z tytułu obsługi leasingu.

Goodie to intuicyjna platforma zakupowa dostępna jako aplikacja na smartfony i strona internetowa pod adresem www.goodie.pl. Powstała jako wewnętrzny startup Banku Millennium. Za pomocą goodie można przeglądać oferty z promocyjnych gazetek oraz informacje o zniżkach dostępnych w sklepach internetowych i stacjonarnych. Platforma pozwala łatwo zaplanować zakupy i znaleźć inspiracje oraz promocyjne oferty dopasowane do indywidualnych preferencji i lokalizacji użytkownika. Przetwarzanie danych jest bardzo istotną cechą goodie. Użytkownik nie musi sam dostosowywać aplikacji, bo to ona dostosuje całą treść i procesy w oparciu o dane z przeszłości i czasu rzeczywistego.

zastosowany podczas fuzji operacyjnej z Euro Bankiem. Dzięki niemu proces migracji klientów i aktywacji dostępu do kanałów połączonego banku nastąpił całkowicie online. Jego cechy charakterystyczne to prostota, jednokrokowość i dbałość o jak najlepsze doświadczenie klienta (np. pozostawiono klientom możliwość logowania się dotychczasowym loginem Euro Banku). Wizzard pozwolił na aktywację w ciągu kilku dni około 200 tys. klientów z konwersją na poziomie 90%.

Wyniki wyszukiwania