Ekologiczne akcje edukacyjne

Poradnik Ekologiczny dla Klientów i Pracowników

Zamieszczony w Intranecie i Internecie poradnik ekologiczny w zwięzłej formie prezentuje wiele konkretnych rad dotyczących zasad dbania o środowisko naturalne w biurze i w domu. Broszura odnosi się do tematyki segregacji odpadów i elektrośmieci, a także racjonalnego używania surowców, wody oraz energii.

Godzina dla Ziemi

Corocznie, począwszy od roku 2009, Bank bierze udział w akcji Godzina dla Ziemi organizowanej przez fundację WWF Polska. W ramach tej akcji, na godzinę wyłączane jest oświetlenie i panele reklamowe w placówkach oraz centrali Banku w Warszawie i Gdańsku. Wydarzenie to ma na celu zwrócenie uwagi na wybrany aspekt wpływu działalności człowieka na środowisko naturalne. Klienci i Pracownicy zapraszani są do udziału w wydarzeniu za pośrednictwem Internetu i Intranetu.

Piknik ekologiczny

Bank Millennium był sponsorem Pikniku Ekologicznego, który odbył się w Nowej Soli. Uczestnicy pikniku mogli poznać proces wydobycia i dostarczenia wody do odbiorców, zwiedzić muzeum wody oraz wykonać samodzielnie doświadczenia. Przygotowano również liczne konkursy i zabawy. W wydarzeniu wzięło udział ponad 280 uczniów z 6 nowosolskich podstawówek.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 280 uczniów z 6 nowosolskich podstawówek.

Poprzednia strona Proekologiczne produkty Banku