Promocja kultury

Działalność w obszarze kultury stanowi od ponad 25 lat ważną część działań społecznych Banku Millennium. Planowana jest ona w oparciu o średnioterminowe plany działania i następujące założenia:

  • wsparcie udzielane jest nie samym instytucjom, lecz programom przez nie realizowanym,
  • preferowana jest współpraca w ramach programów wieloletnich, o jasno opisanych celach,
  • wspierane programy powinny mieć szeroki odbiór społeczny i być dostępne także za pośrednictwem mediów,
  • partnerami w realizacji programów kulturalnych powinny być przede wszystkim instytucje kultury, organizacje pozarządowe oraz media.

Millennium Docs Against Gravity

Głównym projektem kulturalnym wspieranym przez Bank Millennium w 2016 roku był Millennium Docs Against Gravity. Od 2006 roku Bank Millennium jest mecenasem największego festiwalu światowego filmu dokumentalnego w Polsce oraz imprez mu towarzyszących (warsztatów, dyskusji, koncertów). W 2016 roku bank został sponsorem tytularnym wydarzenia, co wpłynęło na poprawę jego rozpoznawalności jako partnera festiwalu. Projekcje i imprezy festiwalowe odbyły się w 25 miastach w Polsce. Festiwalowi towarzyszą liczne dyskusje, w których udział biorą osobistości ze świata kultury, polityki, oraz kręgów akademickich.

Kampania promująca wydarzenie była realizowana za pomocą wielu nośników, m.in. plakatów we wszystkich oddziałach Banku, tekstów w mediach tradycyjnych i społecznościowych, konkursów z nagrodami w postaci ponad 1000 biletów do kina przeznaczonych dla Klientów i Pracowników . Od ponad dekady bank jest również fundatorem głównej nagrody festiwalu. Millennium Docs Against Gravity jest komunikowany przez cały rok – poprzez organizowanie w kinach specjalnych projekcji filmów, dystrybucje filmów na DVD wśród partnerów banku i jako dodatki do prasy ogólnopolskiej, komunikację w mediach tradycyjnych i społecznościowych oraz promocję filmów festiwalowych wchodzących na ekrany kin. W 2016 roku festiwal odwiedziło 45 tys. widzów.

Pozostałe wydarzenia kulturalne wspierane przez Bank Millennium:

Sacrum Profanum +

Jeden z najciekawszych festiwali muzyki współczesnej Europy. Festiwal zdobył liczne nagrody i wyróżnienia, został wpisany do oficjalnego kalendarza Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej oraz jest rekomendowany przez prestiżowe magazyny muzyczne. Festiwalowe wydarzenia relacjonuje co roku ponad 160 dziennikarzy z Polski i zagranicy. Bank jest mecenasem festiwalu od 2012 roku.

Gdański Festiwal Muzyczny +

Od 2013 roku Bank jest mecenasem festiwalu prezentującego wybitne wykonania muzyki klasycznej. Formuła Festiwalu jest otwarta i kształtowana przy każdej jego edycji przez osobowość i charyzmę Artysty Rezydenta – postaci wyznaczającej poziom artystyczny festiwalu.

Wystawa fotografii Sandro Millera +

Bank Millennium jest partnerem wystawy fotografii Sandro Millera, Malkovich, Malkovich, Malkovich: w hołdzie mistrzom fotografii, która odbyła się w Leica 6X7 Gallery w Warszawie. Wystawa inspirowana była najwybitniejszymi fotografiami portretowymi XX wieku. Zostały one zaaranżowane na nowo przez Sandro Millera- amerykańskiego fotografa i fotografika szukającego inspiracji w historii fotografii. Światło, kadr, stylizacja i emocje naśladują wybitne pierwowzory, ale jako model we wszystkich rolach wystąpił John Malkovich – znany amerykański aktor. W ramach tego projektu „zagrał” on m.in. w Che Guevarę, Einsteina, Hemingwaya, Lenonna, a nawet Marilyn Monroe.

Poprzednia strona Akcje charytatywne
Następna strona Wspieranie innowacyjności