Podstawowe informacje

Bank Millennium [GRI 102-1] powstał w 1989 roku jako jeden z pierwszych polskich banków komercyjnych. Obecnie jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem oferującym swoje usługi wszystkim segmentom rynku poprzez sieć oddziałów, sieci indywidualnych doradców i bankowość elektroniczną i mobilną.

Bank Millennium jest liderem rynku w obszarze  innowacji rozumianych jako nowości technologiczne i udogodnienia procesowe. Platforma cyfrowa rozwijana przez Bank umożliwia podejście omnikanałowe, które zakłada pełną integrację bankowości internetowej Millenet, Bankowości Mobilnej, TeleMillennium i obsługi w placówkach, gdzie Klient dostaje jasną informację o statusie jego produktów i usług.

Od początku swojej działalności Bank widział swoją  rolę lidera w zakresie stosowanych rozwiązań w sektorze bankowym: wydał pierwszą w Polsce kartę płatniczą VISA dla klientów firmowych (1991) oraz rozpoczął oferowanie usług leasingowych. W 1992 akcje Banku – jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Bank działa pod marką Bank Millennium od roku 2003, a jego biznesowe motto to Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu. Oferujemy usługi klientom indywidualnym (w segmencie detalicznym, Prestige i Private Banking), mikroprzedsiębiorcom a także małym, średnim i dużym firmom w ramach segmentu Bankowość Przedsiębiorstw.

Akcjonariuszem strategicznym Banku jest Banco Comercial Portugues – największy prywatny bank w Portugalii który posiada 50,10 % akcji Banku Millennium.

Bank jest centrum Grupy Banku Millennium, w skład której wchodzą: Millennium Leasing, Millennium Dom Maklerski i Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.  [GRI 102-45]

Poprzednia strona Oświadczenie zarządu
Następna strona Grupa Banku Millennium